6 הבדלים בין חברת הובלות לחברת שילוח

אמנם השם שלהן גורם לשירות שהן מציעות להישמע לנו דומה, אך קיימים הבדלים רבים בין חברת הובלות לחברת שילוח. כדי שנדע להתנהל נכון בעת מעבר, העברת ציוד או סחורה, חשוב שנכיר את ההבדלים בין סוגי החברות השונות.

במה עוסקת חברת שילוח ובמה חברת הובלות?

חברת הובלות כשמה כן היא: חברה המובילה ציוד ממקום למקום. קיימות הובלות עברו המגזר הפרטי כמו הובלות משרד, דירה או הובלות קטנות של פריט בודד כמו פסנתר או כספת. הובלות פרטיות נדרשות לנו לעיתים רחוקות יחסית, לרוב בעת הובלות של דירה זאת ביחס להובלות למגזר העסקי - לרוב להובלת סחורות, ואלו נדרשות לעיתים תכופות יותר - לעתים על בסיס שבועי או יותר. קיימות חברות הובלה הפועלות בארץ וחברות העוסקות בהובלות בינלאומיות.

חברת שילוח, לעומת זאת, עוסקת בניהול וארגון של כל תהליך ההעברה. חברת השילוח עצמה בדרך כלל אינה מובילה ואינה מחזיקה כלי משא אך היא תיעזר בשירותים של חברות הובלה כחלק מהארגון הלוגיסטי הדרוש להעברת הציוד.

מורכבות התהליך

שימוש בשירותים של חברת שילוח מאפשר לפשט תהליכי העברה שעשויים להיות מורכבים ולהעביר את שרביט הניהול של תהליך ההעברה כולו לבעלי מקצוע המתמחים בתחום. חברת השילוח רואה ממבט על את כל תהליך ההעברה ומנהלת אותו מתחילתו ועד סופו.

חברת הובלות עוסקת בשלב אחד, גם אם מרכזי מאוד, בתהליך של העברת ציוד או סחורה כאשר מזמין ההובלה הוא האחראי לדאוג לכל שאר שלבי הטיפול בתהליך.

קהל היעד

הובלות בתוך ישראל יעשו לרוב על ידי חברות המתמחות בהובלות דירה בעוד שלחברת שילוח פונים אנשים הזקוקים לעזרה בארגון העברות ציוד מסוגים שונים הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי. בעלי עסקים חדשים, לדוגמה, שעוסקים בסחר מקומי או בינלאומי יעזרו בשירות של חברת שילוח בכדי להימנע מסיבוכים אפשריים.

במסחר בינלאומי, לדוגמה, יבואנים ויצואנים יוכלו לפשט בעזרת חברות השילוח את התהליך המורכב של יבוא ויצוא הכולל הובלות שונות, אריזה, אחסון ובירוקרטיות מכל מיני סוגים. כמו כן לחברת שילוח בינלאומית עשויים לפנות תושבים חוזרים או עולים חדשים לצורך ארגון העברת הרכוש שלהם.

לחברת הובלות מצד שני, יפנו אנשים שמעוניינים להוביל ציוד או סחורות ואינם זקוקים לעזרה מבעלי מקצוע ברמה הלוגיסטית, אם משום שהתהליך הנדרש פשוט יחסית או משום שכבר רכשו הבנה והיכרות עם התחום.

מתי לפנות לכל חברה

כאמור לחברת שילוח מומלץ לפנות כאשר אתם עומדים בפני הליך מורכב של העברה ואתם מעוניינים לפשט אותו ולאור מורכבות התהליך. פופולאריות השימוש בשירותי חברת שילוח גבוהה יותר בתחום ההעברות הבינלאומיות. הליך העברה בינלאומית של סחורות או ציוד הוא תהליך מורכב, הכולל תכנון רב, תיאום מול מספר נותני שירות וכן עיסוק בבירוקרטיות וניירת במדינת המוצא ובמדינת היעד בנפרד.

חברת השילוח תטפל בכל שלבי התהליך השונים בכדי שהתכולה הנדרשת תגיע ליעדה בזמן.
בהעברות מקומיות רבים יעדיפו לפנות לחברות הובלה באופן ישיר למעט מצבים של הובלות מורכבות או כאשר יש צורך להתייעץ עם מומחים בתחום.

אמצעי ההובלה

ישנן דרכים שונות להוביל ציוד - משאיות גדולות או קטנות ועוד ובהובלות בינלאומיות באנייה או מטוס. לכל חברת הובלות יש את כלי הרכב שלה וחברות גדולות מחזיקות מספר כלי רכב שונים, המשמשים בהתאם לצורך. אדם המעוניין לבצע הובלה צריך לפנות לחברת ההובלות המתאימה לצרכיו.
חברת שילוח אינה מחזיקה בדרך כלל בכלי רכב, אלא יוצרת השוואה והתאמה בין צרכי הלקוח לבין חברות ההובלה השונות, ומתאמת את ההובלה עבור הלקוח יחד עם תיאום שאר השלבים בתהליך העברת הציוד ובהתחשב בתנאים השונים הדרושים לביצוע כל העברה לגופה.

שימוש בשירותים נלווים להובלה

שירותים כמו שירותי אריזה, אחסון, פירוק והרכבה, עשויים להיות חלק חשוב לא פחות מההובלה עצמה ומהארגון הלוגיסטי שלה. כל חברת שילוח תציע לכם להיעזר בשירותים נוספים בנוסף לשירותי ההובלה כחלק מהארגון הלוגיסטי של תהליך ההעברה ותתאם כל השירותים הנלווים הנדרשים בהתאם לצרכי הלקוח.
חברת הובלות, לעומת זאת, תיתן שירות הובלה בהתאם לכלי הרכב שברשותה ולהציע גם שירותים נוספים כמו אספקת ארגזים, אריזה, פירוק והרכבה, אך חשוב לוודא זאת מראש עוד לפני תיאום ההובלה.

אם ננסה לפשט את התהליך, כאשר אתם עוברים דירה או מעבירים סחורה בתוך הארץ, כנראה שאתם זקוקים לחברת הובלות. לעומת זאת, אם אתם בעלי עסק שצריכים לייבא או לייצא סחורה מכל סוג (אפילו קונטיינרים), עולים לישראל, חוזרים ארצה (כתושבים חוזרים) או יוצאים לרילוקיישן וזקוקים למי שידאג לכל הסידורים, השינוע והאישורים – אתם צריכים חברת שילוח.

מאמרים
04-6274515

לקבלת הצעת מחיר:

שם מלא
טלפון
דוא"ל