שירותי ייבוא מהירים

אפשר לייבא מוצרים לארץ בתהליך מהיר מהרגיל

אחד מהעקרונות המרכזיים של סחר חופשי הוא חופש של ייבוא וייצוא. למרות ההגדרה של העניין כחופשי, עדיין ייבוא של מוצרים אינו תהליך פשוט והוא דורש לא מעט בירוקרטיה מול רשויות המס והמדינה. יש לכך כמה סיבות – ראשית, המדינה צריכה לנהל את עניין המכס על גבי המוצרים המיובאים. שנית, המדינה מאפשרת לייבא רק מוצרים שמאושרים לשימוש מבחינת בטיחות וגורמים אחרים.

למרות התהליך הבירוקרטי הארוך, כיום קיימות שיטות לביצוע ייבוא מהיר במצבים שונים. לרוב מייבאים מוצרים באופן מהיר באמצעות שילוח במטוסים, אך הדבר תלוי בגודל ובמשקל המטענים. המהירות כאן היא בסופו של דבר יחסית – למשל אם באופן רגיל לוקח להעביר מכולה עם מוצר מסוים חודש ימים דרך הים, ביבואנות מהירה ניתן לעתים לעשות זאת תוך כשבוע בלבד. עבור פריטים קטנים יותר, ניתן לבצע שילוח אווירי תוך ימים ספורים ולעתים אף תוך יום אחד.

הדברים שחשוב לדעת על ייבוא מהיר

על מנת לייבא מוצרים באופן מהיר, יש כמה דברים שחשוב לדעת ולבחון:

  • ייבוא באמצעות מטוס – העובדה שמטוסים מגיעים ממקום למקום הרבה יותר מהר מאניות היא ברורה כשמש. מסיבה זו, רוב התהליכים המיועדים לייבא מוצרים במהירות מתבססים על ייבוא בשילוח אווירי. כך, ניתן למעשה לקבל את המוצרים בארץ במהירות רבה מבלי לחכות שבועות או חודשים על שהם יגיעו בדרך הימית. על ייבוא מוטס יש הגבלות רבות בחוק, שכן מטוס יכול לשאת על גביו רק מטענים עד גודל ומשקל מסוים. מעבר לכך, יש חומרים מסוימים שאסור להכניס למטוס, כגון חומרים נפיצים או רעילים.
  • ייבוא ימי מהיר – אמנם אניות אינן שטות מהר כמו מטוס ואף לא כמו מכונית, אך בכל זאת נין לקצר זמנים כשמדובר בשילוח ימי. הדרך לעשות זאת היא בין השאר באמצעות האפשרות לייבא את המוצרים ממדינות קרובות יותר, אך עיקר השוני בין עסקה רגילה לבין עסקה מהירה יותר טמון בביצוע הבירוקרטיה. לשילוחים ימיים, בדומה למטוסים, ישנן גם תקנות מרובות שמצריכות אישורים מהרבה מאוד גורמים בארץ ובעולם. תהליך מהיר מביא לקיצור הבירוקרטיה וכנגזרת מכך, לקיצור הזמנים.
  • תהליך מול חברת שילוח – ייבוא של מוצרים באופן עצמאי הוא בדרך כלל איטי בהרבה לעומת עבודה מול חברת שילוח, שמסייעת מול הגורמים הבירוקרטיים השונים ומלווה את היבואנים. חברת שילוח איכותית יכולה להציע סיוע אינטנסיבי יותר מול הגורמים הממשלתיים, מכון התקנים וגורמי המכס שיתבטא בייבוא מהיר. בדרך כלל על מנת לייבא מוצרים במהירות ישנה תוספת תשלום מסוימת לחברת השילוח, שמתבטאת בקבלת קדימות מבחינת החברה בטיפול בסחורה ותהליכים החוקיים השונים מול כלל הגורמים.
  • ייבוא מלגזות וכלי רכב תפעוליים – בדרך כלל, קבלת כל האישורים על מנת לייבא כלי רכב מכל סוג ובפרט כאלו תפעוליים, כמו מלגזות, היא תהליך ארוך יחסית שאורך מספר שבועות עד חודשים. עם זאת, ניתן לייבא כלי רכב תפעוליים בתהליכים מהירים יותר באמצעות שימוש בשירות של חברת שילוח שמומחית בכך. הייבוא של מלגזות וכלי רכב הוא ימי ומתבצע באמצעות מכולות, כיוון שאין יכולת להעבירם באופציה המוטסת.

אל תייבאו לבד - היעזרו במומחים

ייבוא של מוצרים או עזרים לעבודה כמו מלגזות או ריהוט לדוגמה, יכול להרים את העסק ולסייע לו לפרוח, אך בהחלט מדובר בתהליך ארוך ולא פשוט. כדי להקל על התהליך ולהפוך אותו למהיר יותר, יעיל יותר ונוח יותר אפשר להיעזר בחברה שמומחית בשילוח מוצרים באופן בינלאומי. זוהי הדרך הטובה ביותר לייבא במהירות כל מוצר שתחפצו בו.