שילוח בינלאומי - כך תנהג נכון מבלי להסתבך עם המכס

תחום השילוח הימי מורכב אבל מרתק, וכל מה שמגיע באוניות או במטוסים עובר תהליכים שונים של בדיקות משפטיות כדי לוודא שיגיע בשלום וכדי למנוע הפתעות של הרגע האחרון במכס. אולם עוד הרבה לפני בעיות צפויות או נמנעות במכס יש קריטריונים מחמירים של שילוח טובין שאנשי מקצוע ובוודאי אנשים פרטיים יהיו חייבים לשים לב אליהם. הקריטריונים האלה מחייבים עבודה כחוק של יבוא ויצוא, משום שהסכנה אינה צפויה רק בזמן בדיקה על ידי עמילי מכס אלא גם כאשר מדובר באי הבנות חוזיות עם הגופים שאתם אתם סוחרים.

הובלה ממדינה למדינה

הובלות ממדינה למדינה מציגות לפעמים את השאלה לפי איזה חוק אמורים לפעול במקרה של סכסוך משפטי או בעיית מכס? האם בחוק המדינה שייצאה או אצלנו, המדינה שייבאה? עורך דין שמלווה גורמים העוסקים בשילוח בינלאומי יוכל לייעץ משפטית בכל חוזה שייחתם בתחום זה, כדי להבטיח שהחוק הטוב ביותר לכם יהיה זה שקובע. תוכן המשלוח יכול להיות רגיש מאוד ולהתקלקל ולא להגיע במיטבו כפי שהזמין אוו היבואן מהארץ. היכן תתברר התביעה במקרה כזה? עורך דין יבדוק חוזה שלכם כדי להבטיח שהאחריות המשפטית תהיה בעיקר על מי ששלח את המשלוח וזהו הבדל גדול מאוד מבחינתכם.

חובת הגילוי

כדי להימנע מבעיות מכס שיכול לשנות לחלוטין את שיטת החישוב של המשקל והנפח והערך של הטובין שהזמנתם, אתם חייבים לוודא שכל פרט שנחוץ לכם בנוגע לו נכון וידוע לכם במלואו. זה כולל נפח מדויק ומשקל ואת אופן החישוב, אם זה כולל את האריזה או רק נטו, ולכן אתם עלולים לשלם יותר כאשר המכס יחייב אתכם לפי חישוב שונה. רוב בעיות המכס נובעות משיטות חישוב שונות ומאי גילוי פרטים, ובמקרים כאלה עורך דין נכנס לתמונה כדי לבדוק את החוזה שלכם. כדי לחזק את גרסתם ולהבטיח שלא תשלמו יותר מהחישוב הראשוני שעליו סמכתם בקשו הצעת מחיר של שמלוח שיגלה לכם כל פרט חיוני שנחוץ לכם לצורך הצהרה למכס.

מחלוקת עם המכס

במקרים שבהם מתגלעת מחלוקת והעלות במכס גבוהה הרבה יורת משחישבתם ותכננתם, עליכם לפנות לעורך דין להסדיר זאת אם אתם חושבים שרימו אתכם. על מנת למנוע בעיית ערכאה משפטית בעניין זה, בקשו ממנו לנסח מראש בשטר המטען או החוזה הוספת מקום התדיינות משפטית במקרה כזה כדי שתוכלו להסדיר זאת לפי החוק שנוח לכם יותר. קבעו יחד היכן תערכו את ההתדיינות ולפי איזה חוק. עליכם לדעת כי גם סעיף זה ייבדק בבוא העת בבית המשפט אם הוא נכון ותקף ולכן מומלץ שגם אותו ינסח עורך דין. במקרה של מקום לפרשנות הסעיף עלול להתבטל ולהעביר את הדיון המשפטי למדינה אחרת.

מאמרים
04-6274515

לקבלת הצעת מחיר:

שם מלא
טלפון
דוא"ל