על שילוח בינלאומי ומחשבון הובלות בחו"ל ובישראל

הגלובליזציה המואצת מבטלת את הגבולות ומאפשרת ליותר ויותר עסקים לסחור עם גורמים שונים מעבר לים. בין אם קונים סחורה או חומרי גלם מעסקים במדינה כזו או אחרת ובין אם אתם רוצים לשגר לחו"ל מוצרים שייצרתם, הפתרון הוא שילוח בינלאומי, וכדאי מאוד להקדיש לנושא תשומת לב, וזאת משתי סיבות עיקריות:

ראשית, רק שילוח בינלאומי איכותי מבטיח שהמוצרים יגיעו ליעדם בלי פגע ותוך זמן קצר ככל האפשר, ושנית, הוצאות השילוח עשויות להוות חלק משמעותי מהעלות הכוללת של העסקה, ועל כן כדי להבטיח מקסימום רווחיות רצוי למצוא חברת שילוח שהיא לא בעלת ניסיון ויכולות מוכחות אלא גם מציעה מחירים אטרקטיביים (שאותם, אגב, ניתן להשוות באמצעות מחשבון הובלות חכם).

מהם הפרמטרים הקובעים עלות שילוח בינלאומי?

שילוח בינלאומי דרך הים, כלומר באנייה, מתומחר קודם כל על בסיס משקל הסחורה המועברת. כשמדובר על הובלה אווירית נכנס לתמונה פקטור נוסף - נפח. היחס המקובל הוא אחד ל-6, כלומר הציפייה היא שכל טון יתפוס 6 מטר קוב, אולם ישנם מקרים בהם הסחורה תופסת נפח רב יותר, ובהתאם גם מחיר השילוח הבינלאומי הופך גבוה יותר.

בהתאם מומלץ לתכנן היטב את אריזת הסחורה, כך שהיא תתפוס את הנפח המינימלי ביותר האפשרי (מבלי להעמיד אותה בסכנה שתיפגע, כמובן). תכנון מושכל של האריזה עשוי לחסוך סכומי כסף משמעותיים כך שכדאי להשקיע בכך זמן ותשומת לב.

מרכיבים נוספים בעלות שילוח בינלאומי הם היעד, כשבאופן טבעי אם אתם משלחים סחורה לדרום אמריקה תשלמו מחיר גבוה יותר מאשר על שליחת אותה סחורה בדיוק לאירופה, על הובלה בקירור יש להוסיף תשלום נפרד ואם תרצו משלוח אקספרס (אווירי, מן הסתם) תידרשו גם כן להוסיף סכום מסוים. מחשבון הובלות מספק לכם אינדיקציה טובה לגבי הסכום הדרוש עבור כל שילוח ושילוח.

מה עוד חשוב לבחון במסגרת שילוח?

כשמשווים עלויות שילוח, בין אם באמצעות מחשבון הובלות חכם ובין אם בכל דרך אחרת, חשוב מאוד להתייחס גם לסוגיית הביטוח והאחריות: מחיר זול אמנם חשוב מאוד כדי להפוך את העסקה למשתלמת במיוחד, אבל אם חלילה יקרה משהו לסחורה והיא לא מבוטחת, הנזק שעלול להיגרם לכם גדול פי כמה וכמה מהרווח בזכות אותו מחיר מופחת - כך שכדאי לוודא מה כולל הביטוח שמוצע לכם ועד כמה חברת השילוח לוקחת על עצמה את מלוא האחריות בכל מקרה ומקרה.

העלות הנוספת של הובלות בישראל

מרכיב נוסף בעלות העסקה הוא מחיר ההובלה בישראל. בין אם מדובר בסחורה שלכם, שצריכה להגיע לנמל או לשדה התעופה כדי שאנשי חברת השילוח הבינלאומית יוכלו לשגר אותה ליעד בחו"ל, ובין אם מדובר בסחורה או חומרי גלם שהזמנתם בחו"ל, ושצריכים להגיע מהנמל או משדה התעופה אל מקום העסק, כדאי מאוד לנצל את האופציה של מחשבון הובלות חכם באתר הובלות בישראל כדי שגם רכיב זה בעלות הכוללת לא יכביד יתר על המידה על התקציב שלכם ולא יפגע ברווחיות העסקה.

מאמרים
04-6274515

לקבלת הצעת מחיר:

שם מלא
טלפון
דוא"ל