מיסוי ומע"מ על יצוא ויבוא

העידן הגלובאלי בו אנו חיים ורשת האפשרויות המסחריות העומדות לרשותנו באמצעות רשת האינטרנט, הובילה לכך שיותר ויותר ישראלים החלו לעסוק בשנים האחרונות בתחום הייצוא והיבוא של סחורות, מוצרים ושירותים שונים. בדומה לכל תחום עסקי אחר, גם תחום היבוא והיצוא הינו תחום מסועף ומורכב מבחינת היבטי המיסוי בגינו והוא מחייב את כלל העוסקים בתחומים אלו להתמצא בכל ההיבטים הנלווים לענייני מיסוי ומע"מ על יבוא ויצוא.

תחום הסחר הבינלאומי, בין אם מדובר בפעולות יצוא או בפעולות יבוא, הינו תחום מורכב ומסועף המחייב אתכם לרכישת ידע מקסימאלי בכל הנוגע להיבטים התפעוליים, חוקתיים והכלכליים הנלווים לכל פעולת יבוא או יצוא של סחורות, שירותים ומוצרים כאלו ואחרים מישראל למדינות אחרות מסביב לעולם (יצוא) או ממדינות אחרות לישראל (יבוא). החוקים החלים על תחום היבוא-יצוא, כוללים חוקים מפוקדת המס המונהגת בישראל, פקודת מע"מ (מס ערך מוסף) ופקודת המכס, כאשר הפקודה האחרונה (פקודת המכס) כוללת בתוכה סעיפי חקיקה כגון: חוקיות היבוא, תעריפי המכס וכדומה ואילו פקודת מס הכנסה ופקודת מע"מ עוסקות בכל הנוגע להיבטי המיסוי ומע"מ הקשורים למיסוי סחורות, שירותים ומוצרים שונים המיובאים לישראל ממדינות זרות או מיוצאים למדינות זרות.

יבוא –יצוא ואמנות המס של ישראל

היבטי המיסוי והמע"מ על עסקאות יבוא-יצוא, הן פועל יוצא גם של אמנות המס עליהן חתומה מדינת ישראל אל מול מדינות שונות מסביב לעולם. אמנות אלו נועדו למנוע מקרים ומצבים של חיוב מס עודף (כפל- מס) בשתי המדינות שביניהן מתקיימים הליכי היבוא-יצוא, ולכן, לכל אדם העוסק ביבוא ויצוא, מומלץ להתמצא ולהכיר את עקרונות האמנות השונות ולבחון את אפשרויותיו בכל הנוגע לקיזוז תשלומי מיסוי ומע"מ.

חשוב לציין שאמנות המס מאפשרות ליותר ויותר יזמים ואנשי עסקים מישראל לפעול בזירה הבינלאומית, כאשר עיקרי האמנות המס השונות עליהן חתומה מדינת ישראל מעוגנים בסעיף 196 לפקודת מס הכנסה והם מבוססים על מודל בינלאומי של המדינות המפותחות במערב (מדינות ה-OECD). מדינת ישראל חתומה עם יותר מ-50 מדינות שונות על אמנת המס, כאשר האמנות השונות נועדו למנוע מצבי תשלום של כפל – מס על כל סוגי ההכנסה הרלוונטיים, לרבות, תמלוגים, רווח הון, דיבידנדים וכדומה.

במידה ואתם מביעים עניין הולך וגדל בתחום היבוא או יצוא סחורות, שירותים ומוצרים, אנו ממליצים לכם להיחשף לכמה שיותר מידע מקצועי וענייני בתחום ובמקביל לשכור את שירותיו של יועץ מס או רואה חשבון מקצועי ומנוסה העוסק ומתמחה בכל ההיבטים הנלווים לתחומי המיסוי והמע"מ על יצוא ויבוא. חשוב לנו לציין שכל פעולת יבוא או יצוא מחייבת אתכם בתשלומי מס, עמילות מכס ומע"מ בגין כל סחורה ובכל היקף אך יחד עם זאת עומדים לרשות היבואנים והיצואנים מגוון רחב של הטבות מס אותן הן יכולים לממש במסגרת ביצוע עסקאותיהם.

 

מאמרים
04-6274515

לקבלת הצעת מחיר:

שם מלא
טלפון
דוא"ל