מה חשוב לדעת כדי להימנע מעבירות מכס

עבירות מס לסוגיהן נחשבות לעבירות חמורות, אשר הענישה עליהן משקפת את החומרה שבה רואים השלטונות את ביצוען. חשוב לדעת שיש דברים- כסף ומוצרים שונים- שכאשר מביאים אותם מחוץ לארץ חלה חובה לדווח עליהם לרשויות, הגובות מס כנדרש. אי הצהרה עלולה לגרום לפתיחת הליך פלילי ולעונש חמור.

עבירות מכס הן עבירות של העלמת מס. מה שחשוב לדעת כדי להימנע מעבירות מכס הוא מה שחשוב לדעת על איזה דברים חלה חובת דיווח לרשויות המס.

  1. כיום חלה חובת דיווח על מוצרים שערכם הכולל עולה על 200 דולר. לדוגמה: נוסע שרוכש בחו"ל או בחנות הדיוטי פרי מצלמה, סיגריות, חליפה ונעליים שהסכום שלהם הוא כ- 250 דולר, עליו לפנות אל המסלול האדום, שבו מצהירים על הטובין. חלה גם מגבלה על כמות אלכוהול ( ליטר אחד) על יין (שני ליטר) ועל פקט אחד של סיגריות.
  2. חלה חובת דיווח על הכנסה לישראל של כסף בסכום העולה על 100.000 ₪.

מי שמפרים את חובת הדיווח צפויים לנקיטת הליכים, אשר הקל שבהם מתמצה בטיפול מנהלי ובתשלום קנס. העדר דיווח שמקורו סתום לב ו/או בדי הכרת החוק אינו מונע פתיחת הליך פלילי, אשר העונש המרבי עליו הוא תשלום קנס גבוה או אף חצי שנת מאסר.

מי שלא מדווחים בכוונת מכוון, ביודעם שהם עוברים על החוק, צפויים לקנס עד שלוש שנים ותשלום קנס בסכום גבוה מאוד.

לעונש צפויים גם מי שמבריחים טובין, מנסים למנוע את תפיסתם או לחלץ אותם לאחר תפיסתם ומי שמגישים הצהרה כוזבת ושגויה, משנים במרמה פרטים מסוימים במסמכים ובתעודות ו/או מזייפים אותם בכל דרך שהיא. לעונש צפויים גם מי שמטעים את פקידי המכס, מסרבים להשיב לעניין על שאלות שהם נשאלים או מגישים עדויות כוזבות.

סיוע של עורך דין פלילי

אם נתפסתם- ברירת המחדל שלכם היא גם הבחירה הטבעית והמתבקשת, שלא לומר ההכרחית- פנייה על עורך דין פלילי. ייצוגו אתכם עשוי להיות ההבדל בין ענישה חמורה ביותר לבין מיצוי ההליך וסיכומו במישור המנהלי.  ייעוץ משפטי בכלל וייצוג משפטי בפרט של בעל מקצוע מנוסה יאפשר לכם להיות מיוצגים על אדם שיגן על האינטרסים שלכם אם נחשדתם או אף נתפסתם בעבירות מכס.

במקרים מסוימים עורך דין מיסים יכול לחלץ אתכם בתשלום כופר, אבל כדי לא להגיע למצב, שתשלום כזה ייחשב לרע במיעוטו, חשוב ומומלץ להתוודע מבעוד מועד לחוקים הקיימים בתחום המכס, בעיקר אם אתם מתכננים לרכוש ולהביא ארצה מוצרים שונים שעלותם נאמדת בסכום העולה על 200 דולר. אף שאי ידיעת החוק, שאינה פוטרת אתכם מהחובה להתייצב להליך הפלילי עשויה להתמצות בתשלום קנס בלבד, ניתן ואפשר להימנע גם מכך על ידי קבלת ייעוץ מבעוד מועד.

 

 

 

 

 

 

מאמרים
04-6274515

לקבלת הצעת מחיר:

שם מלא
טלפון
דוא"ל