כל מה שצריך לדעת לפני מעבר דירה לחול

ישראלים רבים יוצאים לשליחויות ולעבודה בתנאי רילוקיישן בחו"ל, עבודה בחו"ל נחשבת לאטרקטיבית בגלל תנאי השכר ואיכות החיים הגבוהה. כיום, בגלל יוקר המחיה והמצב הביטחוני יש רבים המעוניינים לעבור לחו"ל, לכן רגע לפני מעבר מהדירה הקיימת לדירה חדשה ביעד אליו עוברים, חשוב להקפיד על אריזה נכונה, למצוא חברת מחסנים להשכרה המציעה מחסן פרטי במתחם שמור ומוגן לאחסון דירות, לעדכן כתובות ברשויות השונות וכמובן לדאוג לוויזת עבודה.

מורכבות המעבר לארץ חדשה

מעבר דירה בארץ נחשב ליום לחוץ במיוחד, יש להיערך לקראת המעבר ולארגן ארגזים, ציוד אריזה, לתאם עם חברת הובלות מקצועית ואמינה, לעדכן כתובת, לרשום את הילדים למוסד חינוכי ועוד. אם חשבתם שמעבר דירה בישראל הוא פרויקט קשה ומלחיץ, עליכם לדעת כי מעבר לארץ חדשה נחשב למורכב בהרבה.

לכן, חשוב להיערך נכון לקראת מעבר לארץ חדשה, ומעבר לפינוי התכולה מהנכס בו אתם גרים כיום, עליכם לדאוג לאריזה מקצועית, עדיף על ידי צוות מנוסה של חברת ההובלות, לדאוג לכל האישורים הנדרשים בארץ אליה עוברים, לרבות ויזת עבודה וביטוח בריאות, ויש ללמוד ולהכיר את התקנות והמגבלות במדינת היעד, בהתאם לכך תוכלו להחליט איזה פריטים מהתכולה לשלוח בשילוח ימי או אווירי.

ראוי לציין כי שילוח באמצעות חברת הובלות בינלאומית עלול להיות יקר, לכן במקרים מסוימים כדאי לאחסן את הרכב במחסן אישי או למכור אותו, כך גם לגבי רהיטים, בגדים וציוד אישי נוסף. יחד עם זאת, במקרים רבים עדיף לבצע שילוח בינלאומי של תכולת הבית, למעט הרכב, כדי לעבור בנוחות וליהנות מכל הפריטים שרכשתם ואגרתם במשך השנים.

בחירת חברת שילוח בינלאומי

עוד לפני שאתם מתאמים עם חברת הובלות בארץ מומלץ לבחור חברה מקצועית לשילוח בינלאומי. כדאי לברר האם החבר מתמחה בין השאר בשילוח תכולה של דירות ובתים לארץ אליה אתם מתכננים לעבור. מומלץ לבחור חברת שילוח המתמחה בשילוח בינלאומי של חפצים אישיים, כל עוד החברה מציעה מעטפת שירותים מלאה הכוללת בין השאר אריזה מקצועית, הובלת התכולה לנמל, שילוח בינלאומי עם ביטוח מתאים, שחרור בנמל היעד והובלת התכולה לדירה אליה עוברים בחו"ל.

עליכם לזכור כי שילוח בינלאומי אורך זמן, לכן יש לתכנן את אריזת התכולה ושליחתה מראש, עוד לפני פינוי הנכס. ברוב המקרים שילוח ימי אורך מספר שבועות, אפשר לתאם את הגעת התכולה כשבוע עד שבועיים לאחר המעבר לחו"ל, אך בתקופת הראשונה עליכם להסתדר עם מעט ציוד, לכן כדאי להגיע לארץ החדשה עם מזומן כדי לרכוש ציוד בסיסי.

אריזה מקצועית

יש הבדל משמעותי בין אריזה מהירה לקראת מעבר בין דירות בארץ בהשוואה לאריזה הנדרשת לקראת מעבר לארץ חדשה. החפצים האישיים שלכם עומדים לעבור דרך ארוכה מהדירה הקיימת ועד לדירה החדשה בארץ אליה אתה עוברים, לכן מומלץ שלא לוותר על אריזה מקצועית ואיכותית להגנה מושלמת על החפצים שלכם.   

בנוסף, יש פריטים שלא כדאי לשלוח במכולה לחו"ל בגלל העלות הגבוהה, את הפריטים החשובים והנחוצים עבורכם תוכלו לאחסן במתחם מחסנים להשכרה בתל אביב, בירושלים ובמיקומים נוספים בארץ. את הפריטים שאתם מאחסנים במחסן פרטי במתחם האחסון עליכם לארוז היטב, לכן כדאי לבחור רק מחסן אישי להשכרה במתחם מוגן ומאובטח המציע תנאים אופטימליים ומחיר משתלם.

ויזת עבודה

מעבר דירה לחו"ל מחייב אתכם למצוא עבודה אטרקטיבית בארץ חדשה, אלא אם המעסיק שולח אתכם בתנאי רילוקיישן או שאתם יוצאים לשליחות מטעם המדינה או מטעם גוף אחר. כדאי לברר האם המעסיק דואג לוויזת עבודה עבורכם, ובמידה ואתם עוברים לחו"ל בגלל לימודים, עבודה או הקמת עסק, עליכם לדאוג לוויזה מתאימה בהתאם לתקנות המחייבות במדינת היעד.

 

מאמרים
04-6274515

לקבלת הצעת מחיר:

שם מלא
טלפון
דוא"ל