ייבוא רכבים מחו"ל לישראל – איך זה עובד?

אם אתם עומדים לפני רכישת רכב, כדאי שתשקלו את האופציה של ייבוא. מדוע? הסיבה לכך היא לרוב בשל מחירים נמוכים והיצע מגוון יותר של רכבים. עם זאת היות ומדובר בהליך בירוקרטי בעל חוקים ותקנות, כדאי שתדעו במה הוא כרוך.

אם חשבתם לייבא את הרכב הבא שלכם בעצמכם, תתפלאו, הדבר אפשרי. למעשה לא פעם תוכלו לבחור את רכב החלומות שלכם מתוך היצע גדול יותר מזה שתמצאו בישראל ובמחירים הרבה יותר משתלמים. יחד עם זאת, תהליך הייבוא עשוי להיות מעט מסורבל ולכלול התמודדות מול הרשויות השונות, בעיות לוגיסטיות או בירוקרטיות ועוד. לא פעם כדי לצלוח את התהליך עולה הצורך במידע נגיש ומסודר ובעזרה מטעם מומחים לכן אין זה מפתיע שרבים נעזרים לצורך העניין בשירותיה של חברה מקצועית ולה היכרות מעמיקה עם תחום הייבוא והייצוא.

מה חשוב לדעת?

בין אם ברצונכם לייבא מכונית משפחתית כמו רנו מגאן גרנד קופה ובין אם כל רכב אחר, עליכם לדעת כי משרד התחבורה הוא האחראי הראשי על ייבוא אישי של רכבים ממדינות סביב העולם. משמע שכל החוקים, התקנות והתקנים אשר קשורים לנושא נקבעים על ידי משרד התחבורה ורצוי להכיר אותם מבעוד מועד, לרבות מי יכול לייבא, אילו רכבים ניתן לייבא, מהיכן, כיצד לחשב את המיסים, מה שיעורי המיסים על סוגי הרכבים השונים וכיוצא בזה.

אילו רכבים ניתן לייבא?

התקנות של הרגולטור באות לידי ביטוי גם בסוג הרכבים אותם ניתן לייבא. כלומר, אין זה מספיק לחלום על ייבוא רכב אישי, שכן עליכם לוודא כי רכב זה עומד בתנאים הנדרשים. ואילו רכבים ניתן לייבא? על פי התקנות מדובר ברכבים לשימוש פרטי בלבד, כלומר אין לייבא רכבים לצרכי עבודה. כמו כן על הרכב להיות במשקל המותר של עד 3,500 טון ולכלול עד 8 מקומות לנוסעים. כאשר מייבאים רכב מארצות אחרות יש לשים לב שמד המהירות יהיה מותאם לארץ, כלומר על פי קילומטרז' ולא על פי מיילים, כפי שנהוג למדוד מרחק בארה"ב. ישנו גם תקן הנוגע לפנסים ועל הרכב אותו מייבאים יש לעמוד בתקן זה ולכלול לא פחות מ-5 פנסים.

חברה מקצועית לייבוא וייצוא

היות וישנם חוקים, תקנות ומיסים אשר קשורים בתהליך הייבוא לא פעם כדאי להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית אשר תסייע לכם להתמודד עם הבירוקרטיה הרבה הכרוכה בנושא ותחסוך לכם זמן יקר  והמון כאבי ראש. חברה מקצועית ולה ניסיון מכירה את הדרישות והתנאים של משרדי הממשלה השונים, כל שכן את החוקים והתקנות. לכן אם ברצונכם להפוך את תהליך הייבוא להרבה יותר יעיל, מזורז ומוצלח אין ספק שניסיון של צוות מקצועי ישחק תפקיד משמעותי ויסייע לכם לייבא את רכב החלומות שלכם ביתר קלות.

מאמרים
04-6274515

לקבלת הצעת מחיר:

שם מלא
טלפון
דוא"ל