היבוא לסין קפץ בחודש אוגוסט

נתונים עדכניים על ייצוא ויבוא סחורות בסין מראים נתונים מעודדים מאוד במעצמה הגדולה. בניגוד לציפיות לירידה ביבוא בשנתיים האחרונות למעצמה הגדולה מתחילה להיות עלייה קלה. נתונים רשמיים שמתפרסמים כיום מראים כי היצוא אומנם ירד בשלושה אחוזים בחודש אוגוסט. אך נתוני יבוא סחורות לסין עלה באחוז וחצי. זה נשמע נתון זניח אך מדובר במספר עצום של סחורות. הנתונים החדשים מסמלים עידוד בכלכלה הסינית לאחר נפילה של 12 אחוזים בחודש יולי.

יבוא מסין

יבוא מסין של סחורות לארה"ב

כחלק אינטגרלי ביבוא סחורות לארה"ב בשילוח בינלאומי, סין מהווה מקור ייצור מרכזי לארה"ב. דווקא בחודש יולי שבו נחגג יום העצמאות לארה"ב אמור היה להיות חודש חזק בשביל המעצמה הסינית. בגלל חגיגות העצמאות מוזמנים לארה"ב זיקוקים רבים, מתנות, צעצועים וגם מנגלים . ארה"ב עדיין מתבססת על יבוא נרחב ממדינות אחרות כמו יבוא מסין שאחד המשמעותיים בתחום היבוא לארה"ב וזאת למרות שיש לה תעשייה גדולה בייצור סחורות, גידולים חקלאיים ועוד.

מה צפוי בשילוח בינלאומי בשנים הבאות בסין?

הנתונים החדשים מראים שינוי גישה בסין. סין מתחילה לייצר בעצמה מוצרים רבים ומתבססת יותר על ייצור עצמי. סין יכולה לספק את צרכיה בגידולים חקלאיים, תעשיית הרכב, תעשיית הברזל ואלומיניום אך מבחינת מזון ובמיוחד מוצרי חלב ובשר היא עדיין מייבאת בעיקר בשילוח בינלאומי ימי ואווירי. שילוח זה לא צפוי להפסיק אלא תנועתו צפויה לעלות עם הצמיחה של סין תגבר.

בשנים הבאות נראה כי התלות של סין בעולם בייבוא מוצרים יורד. שוק הנדל"ן בסין עולה, הצמיחה בתחום הנדל"ן גורם להזמנת מוצרי גלם כמו מתכת ובטון בנוסף על הקיים בתחומי המדינה. בשנים הקרובות צפויה גם עלייה ביבוא מסין מוצרים הקשורים לעמק הסיליקון בייצור שבבים, חברות סטארט אפ. לכן למרות המחזוריות הקיימת בייצור שבבים קיימת סיבה לאופטימיות לקראת עלייה בשנים הקרובות. סין ככל שהיא תעבור ממדינה יצרנית ומייצאת למדינה מייבאת בעלת ייצור עצמי כך נראה צמיחה ומעבר ממדינה מתפתחת למדינה מפותחת. אך זה יקח עוד שנים טובות.

 בואו לחסוך זמן וכסף ולהרוויח שקט נפשי וצרו עימנו קשר עוד היום:  04-6274-515

מאמרים
04-6274515

לקבלת הצעת מחיר:

שם מלא
טלפון
דוא"ל