טיפים למי שרוצה לעשות רילוקיישן לארצות הברית

בישראל, אומת ההייטק, ניתן למצוא לא מעט הזדמנויות לבעלי הכישורים. אך יש החשים כי הם זקוקים למרווח נשימה גדול יותר וליותר הזדמנויות מכפי שניתן למצוא כאן. ולא מדובר אך ורק בהייטק כי אם גם בתחומי מדע שונים, באומנות, ברפואה אך מעל לכל – במקצועות הידע והטכנולוגיה. אם רצונכם לעשות רילוקיישן לארצות הברית, הטיפים שלהלן יעזרו.

רכשו כישורים מקצועיים מקדמים

על מנת לעשות רילוקיישן לארצות הברית אתם צריכים להגיע להישגים ולהיות הרבה יותר מבינוניים. לא משנה מהי התשוקה שלכם, מהם התוכניות שלכם, הקפידו שיהיה לכם הרבה מה להציע בעולם העבודה, העסקים או באקדמיה. כמובן, תצטרכו גם לשלוט בשפה וממש לא יזיק אם תקדימו להירשם לקורס כדוגמת קורס אנגלית עסקית. זה קורס שיתכן לכם כלים חשובים גם אם אתם יותר יזמים טכנולוגיים מאשר אנשי עסקים קלאסיים.

צברו ניסיון

גם אם סיימתם לימודים בהצטיינות יתרה, במדעי המחשב, הנדסה, רפואה, סיעוד או כל מקצוע אחר, זה עדיין לא מבטיח לכם שהרילוקיישן משש קרוב. אם ניסתם להשתלב בעבודה בארצות הברית והעליתם חרס בידכם, דעו לכם כי מה שחסר לכם זה ניסיון. הקפידו להשתלב בתפקידים מקצועיים או ניהוליים בארץ למשך שנה או שנתיים וכך תרכשו ניסיון חיוני.

השחיזו את כישורי הדיבור  

אותו קורס אנגלית עסקית שהזכרנו יועיל לכם מאוד אם אתם רוצים לגייס מימון לסטארט אפ או שאתם רוצים לעשות עסקים אחרים בארצות הברית, אבל לא די בכך. בכל הזדמנות שיש לכם, השחיזו את כישורי הדיבור. אל תוותרו על שיחה באנגלית ונסו ליזום שיחות כאלה בקביעות. ניתן לנהל שיחות ברשת או לנהל צ'טים בכל נושא.

צרו קשרים מתאימים

הרילוקיישן שאליו אתם נושאים עיניים יהיה קרוב מתמיד אם תצליחו ליצור קשרים מתאימים. את הקשרים חפשו בכל מקום אפשרי. בררו עם חברים ללימודים, שעוברים השתלמות בארצות הברית. שוחחו עם בן הדוד שעובד בארצות הברית. אם אתם נרשמים לאקדמיה, קורס אנגלית עסקית או כל קורס אחר, נסו ליצור רשת חברתית עם כל מי שיכול לעזור. אם אתם עוברים בחברה גדולה, צרו יותר מאשר קשר עסקי עם שותפים מחו"ל או עם מנהלים בכירים. זו הדרך לשמוע על הזדמנויות ואפשרויות ואפילו לקבל המלצות מגורמים המקושרים למעסיקים אמריקאים.

למדו על ההיסטוריה והתרבות המקומית

אם הצלחתם במשימה והרילוקיישן מתקרב והולך, אל תמהרו לנוח על זרי הדפנה. זה הזמן לשנס מותניים, להפשיל שרוולים ולהתחיל ללמוד עוד על ההיסטוריה ועל התרבות המקומית. אם אתם צפויים להשתלב בחברה גדולה, למדו על התרבות הארגונית. אם אתם צפויים לשאת תפקיד ניהולי, למדו על התרבות הניהולית ועל האופן בו נהוג לקיים משא ומתן.

דאגו לפוליסת ביטוח לפרט או למשפחה

בארצות הברית לא קיים מערך הדומה לרפואה הציבורית בארץ. אי לכך, דאגו מבעוד מועד לפוליסת ביטוח בריאות, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח חיים. יתכן שהמעסיק שלכם צפוי לדאוג לכך. אל תתביישו, בררו.

בררו לגבי אפשרויות דיור

למדו על אפשרויות דיור. זכרו כי המרחקים בארצות הברית עצומים וההבדלים בין השכונות השונות (לא רק במונחי עלות) מרובים. אפשרויות הדיור המגוונות כוללות בית בפרוורים או דירה עירונית, יש מתמחי דיור סגורים ויש מקומות עבודה המסייעים בנושאי הדיור לעובדים (בסבסוד או כממליצים בפני בעלי הנכסים או וועדי דיירים).

מאמרים
04-6274515

לקבלת הצעת מחיר:

שם מלא
טלפון
דוא"ל