חברות שילוח בינלאומי בעולם

נחתם הסכם שותפות ענק בין 6 חברות שילוח בינלאומי הגדולות בעולם. לרוב אירוע כזה עובר מתחת לראדר בישראל אך ההודעה הרשמית שיצאה לתקשורת לפי מספר ימים מציינת מהפכה משמעותית בשוק השילוח הבינלאומי. השותפות בין חברות השילוח הבינלאומי, שחלקן חברות שילוח סיניות גדולות, יכול להשפיע על התחרות בשוק השילוח הבינלאומי.

כיצד ריכוזיות בשוק משפיעה על הלקוח?

השותפות החדשה בין חברות שילוח בינלאומי יכולה לייעל תהליכי בירוקרטיה מתישים ולחבר בין סעיפים מבלבלים שיכולים להקשות על הלקוח ואף על עמיל מכס שעושה את עבודותו נאמנה. אך לצד היתרונות של שותפות זו קיימים גם חסרונות לא מעטים. ריכוזיות יכולה להוביל להעלאת מחירים, פגיעה ברמת השירות וזמן המתנה ממושך בעת מעקב אחר הזמנות. חברות שילוח סיניות הפכו לשחקנים מרכזים בשילוח בינלאומי. חברות אלו חולשות על משלוחים לארה"ב, לאירופה ואוניות המשא שלהן מובילות סחורות לכל מקום בעולם. אך האם ריכוזיות בשוק הבינלאומי יכולה להשפיע גם על הלקוח הישראלי?

חברות שילוח בינלאומי בישראל

ישראל היא מדינה קטנה שנתוני הייצוא והייבוא שלהם קטנים אך הם עדיין נחשבים משמעותיים מאוד במזרח התיכון. ריכוזיות בחברות השילוח הגדולות לא משפיע באופן ישיר על ישראל אך ייתכן כי ההשפעה תיהיה עקיפה. בישראל יש מספר חברות שילוח בינלאומי שנותנות מענה אדיב ללקוח ומסייעות לו לבצע משלוחים בצורה קלה ופשוטה עם מעקב אחר משלוחים. ישראל עדיין לא הגיעה לריכוזיות הקיימת בעולם והתחרות עדיין גבוהה אך ייתכן כי בעתיד הקרוב חברות שילוח בינלאומי יתייעלו ויתבצע מיזוג בעתיד הנראה לעין. במצב כזה יתרונן של חברות שילוח קטנות יעמוד בעינו על ידי מתן שירות יעיל ואדיב ללקוח.

 בואו לחסוך זמן ולהרוויח שקט נפשי. צרו עימנו קשר עוד היום: 

054-4209046