הקשר בין שילוח בינלאומי להובלות

האם ניתן כיום לנהל עסק שעוסק רק במכירות מקומיות? האם אפשר לנהל בימינו עסק שאיננו מקושר לעולם הגדול? מן הסתם אפשר: חנות מכולת שכונתית או עסק למכירת סברס בצומת לא סואנת מדי. אבל עסק שבאמת רוצה להצליח בעולם, איש עסקים שרוצה לפרוץ לעצמו דרך בג'ונגל העסקים יודע היטב שללא גישה אל העולם הרחב אין לו כל סיכוי להצליח. כדי לקבל גישה אל העולם הרחב יש צורך בחברת שילוח ימי שתספק את התשתית הלוגיסטית עבור הגישה הנדרשת הזו.

העסק שלנו, החברה, הארגון, מורכבים מכמה חלקים. לכל חלק – בין אם מדובר במחלקת השיווק או במחלקת הייצור או בכל מחלקה אחרת – יש תפקיד משלו. רק אם החלקים מתפקדים כראוי אפשר לצפות להצלחה. מדובר בשרשרת שבה כל חוליה היא חשובה וחוזק השרשרת איננו יכול להיות גדול מהחוזק של החוליה החלשה ביותר. לכן אי-אפשר לסמוך על כך שהממוצע של החוליות הוא חזק ועמיד; במידה ואחת החוליות איננה עומדת בעומס הרי שכל השרשרת מתפרקת תחת העומס. לכן גם מי שמחזיק במחלקות פיתוח, ייצור ושיווק טובות ככל האפשר אבל בוחר בחברת שילוח בינלאומי שאיננה מספיק טובה לא יוכל להגיע אל החשיפה הבינלאומית שאליה הוא שואף: היכולת העסקית של הארגון טובה רק במידה שהיא זוכה לשירותי שילוח בינלאומי שהינם איכותיים ויעילים.

אנחנו, כך יש לקוות, משקיעים הרבה חשיבה כאשר אנחנו ניגשים לתכנן את האסטרטגיה העסקית שלנו. אנחנו בוחנים את השוק ומחליטים מהן האפשרויות העומדות בפנינו, אנחנו בוחנים היטב את המצב כדי לדעת כיצד לייעל את הייצור של המוצר שלנו, אנחנו לומדים היטב את קהל היעד שלנו כדי למקסם את יכולת המכירות שלנו ולהתאים אותה למצב שבו אנחנו פועלים ולתנאי השוק המשתנים. מרוב השקעה בכל הפרטים הקטנים והגדולים אנחנו עלולים לשכוח שצריך להקדיש גם תשומת לב רבה לענייני שילוח בינלאומי – הקשר שלנו אל העולם החיצון. בשוק כל-כך תחרותי אי-אפשר להזניח פרט קטן, על אחת כמה וכמה כשמדובר בעניין אקוטי וקרדינאלי כמו הייצוא של הסחורה שלנו לחוץ-לארץ והייבוא של פריטים שונים שלהם אנחנו זקוקים לצורך הניהול התקין של הארגון ושל העסק.

חברת שילוח בינלאומי צריכה לחסוך לנו עבודה ולא לגרום לנו עומס עבודה נוסף. כאשר אנחנו בוחרים חברת שילוח בינלאומי כדאי מאוד לוודא שמדובר בחברה מקצועית ובעלת ניסיון שבאמת תחסוך לנו עבודה ודאגות מצד אחד ותבטיח לנו גישה נוחה אל העולם החיצון דרך סוגי הובלות שונות כמו הובלה ימית, הובלה יבשתית, הובלה אווירית. חשוב לבדוק שהחברה יכולה לספק לנו את השירותים הנדרשים בשני הכיוונים: גם בהזרמת המוצר שלנו החוצה וגם בהזרמת הדברים שלהם אנחנו זקוקים פנימה – כאשר אנחנו אומרים פנימה חשבו שהחברה תדאג להובלות בתוך ישראל. במידת הצורך תמיד ניתן להחליף חברת שילוח בינלאומי אם היא איננה עונה על הצרכים שלנו ואם היא מהווה חוליה חלשה בשרשרת שאותה אנחנו מחשלים.

כאשר אנחנו מוצאים חברת שילוח בינלאומי שבאמת הינה ראויה לשמה מתרחש דבר מה נהדר: אנחנו לא מרגישים יותר בקיומה. כאשר העבודה נעשית בצורה הנכונה הרי שהחלקים התקינים נבלעים בהרמוניה של המכונה. רק החוליות החלשות שעומדות להישבר משמיעות קול צווחת מתכת לפני שהן נשברות; החוליות החזקות הינן שקטות לחלוטין.

 

 

מאמרים
04-6274515

לקבלת הצעת מחיר:

שם מלא
טלפון
דוא"ל