האם דואר ישראל קורס ממשלוחים לארץ?

אחת מהארצות הפופולאריות והזולות למוצרי צריכה  היא סין. ישראלים מזמינים מחו"ל מוצרים בהיקף של  2 מיליארד דולר בשנה. נתונים מדויקים יותר, נמצאים בידי חברות המוכרות בחנויות און ליין ובחברות האשראי. ישראלים רבים אינם מבינים מדוע משלוחים לישראל המגיעים מסין, או סינגפור אינם מגיעים במועדם. מסתבר, כי ארגון הדואר העולמי, קבע סדר עדיפויות לדואר ממדינות שונות כאשר ארה"ב, נמצאת בפסגה וסין ומדינות המזרח הרחוק נמצאות בתחתית הרשימה.  סיבה נוספת היא, שהמכס בסין, מקפיד לאחרונה על בדיקות תכופות ולכן, חבילות המגיעות מסין לוקח להם זמן רב יותר להגיע לארץ. הוסיפו את ההתנהלות האיטית של דואר ישראל והחבילה שלה אתם ממתינים, תגיע תוך 3 חודשים.

הבעיה היא שאתרים כגון E-Bay  מסכנים את המוכרים, בגלל תלונות של לקוחות שמתלוננים על משלוח איטי מאוד לעיתים הם אינם מבינים עניין. דווקא בתקופות כמו סוף השנה האזרחית, שיש גידול במבצעים והזמנת מוצרים  בלאק פריידי וסייבר מאנדיי, מבצעי חג המולד וכדומה, דווקא אז המשלוחים מגיעים באיחור רב בשל חוסר ברגולציה והתייעלות בישראל וגם בעולם. פרטים אלה, אינם כוללים משלוחים לישראל שבוצעו בחברות שילוח בינלאומי. למעשה, על פי הסטטיסטיקה והנתונים הקיימים ,  כל ישראלי, קיבל כ-6 חבילות בשנה האחרונה כך שבסה"כ מדובר בממוצע, על 140 חבילות ביום הנשלחות בדואר.

מה הצפי לשנת 2017 לגבי חבילות שיגיעו מחו"ל?

על פי הסקר שנערך, נמצא כי האינטרנט גרם לירידה במשלוח מכתבים, אך גרם לזינוק רב של משלוחים לישראל בהזמנת מוצרי צריכה שונים מאתרי מכירות כגון אי ביי או אמזון. קצב החבילות מחו"ל , עלה ב-30% בשנה וישראל צומחת בקצב מטורף ממדינות ה- OECD. מדובר באחד המקורות ההכנסה הגדולים של ישראל, כאשר הרווח מגיע מקיזוז סוכנויות הדואר בעולם כשהן שולחות את החבילות לארץ.

משלוחים לישראל

השאלה היא  מה יהיה בסיכום שנת 2018? האם יהיה עיכוב במשלוחים מסין ומארצות אחרות?  האם העובדה שעומס משלוחים בישראל בסוף השנה האזרחית יהיה שעת מבחן לרשות הדואר בישראל? עד לא מזמן, מבקר המדינה כבר ציין, כי חברת הדואר לא הייתה ערוכה לסחר מקוון  המגיע מחו"ל. לאחרונה,  נפתח להרצה, מרכז סחר מקוון לחבילות במודיעין שצפוי למיין כ-100 מיליון חבילות בשנה ובכך, ישפר באופן משמעותי את זמני המסירה של החבילות מרגע נחיתתן בישראל. בגלל הצפי של גידול במספר החבילות שנשלחות מחו"ל לישראל מדובר על 100 מיליון חבילות דואר ב-2020.

העלויות והמיסים שיש לקחת בחשבון ברכישות מקוונות מחו"ל

בנוסף להזמנת משלוחים לישראל חשוב לתת את הדעת על עלויות המשלוח, עלויות הביטוח המוטלות על מוצרים המיובאים מחו"ל ועוד עלויות נוספות. מוצרים שסכום הזמנתם עולה על סכום של 325$ יחויבו במכס. ישנם מוצרים במחירים של מעל 1000$, שיחויבו במכס, כך שיש למצוא חברת עמילות מכס,  אשר תקל עבורכם את ההליך. ישנם גורמים שמייבאים מוצרים שונים מחו"ל, לרוב מוצרי צריכה כאשר הם עובדים עם חברה קבועה אשר תשחרר להם את הסחורה ללא עיכובים מיותרים ובירוקרטיה מסובכת. 

מאמרים
04-6274515

לקבלת הצעת מחיר:

שם מלא
טלפון
דוא"ל