ביטוח תכולה בעת שילוח הסחורה

תחום השילוח הבינלאומי הוא תחום מורכב ומסועף מאוד. מדובר בסחורות בהיקף כלכלי ופיזי עצום המעוברות בכל יום ובכל שעה בין מדינות ובין יבשות. ישנם 2 גורמים עיקריים שעוסקים בשילוח סחורה: גורמים פרטיים המבצעים הגירה ומעוניינים לקחת איתם את כל הציוד שצברו עם השנים, וגורמים עסקיים ומסחריים העוסקים ביבוא וביצוא של טובין.

ישנן 3 דרכים גיאוגרפיות לבצע שילוח סחורה: שילוח ימי, שילוח יבשתי ושילוח אווירי. בכל מצב התהליך כולל בירוקרטיה רבה, דרישות רבות ומכשולים רבים שיש לדלג מעליהם או להימנע מהם כליל. אחד הדברים החשובים ביותר שיש לעשות הוא לדאוג לרכישת פוליסת ביטוח תכולה, על מנת להפוך את הבלתי צפוי לצפוי. קיימים סיכונים רבים בדרך ליעד וכיסוי ביטוח המטען הוא קריטי במיוחד.

מה שיכול להשתבש בדרך

חוק מרפי גורס שמה שיכול להשתבש, אכן ישתבש, אבל כשמדובר בכל כך הרבה כסף וסחורה, אין שום אפשרות לקחת סיכונים. באופן כללי – הכל יכול לקרות בדרך ובפרט כשמדובר בשילוח סחורה באופן בינלאומי. אסונות טבע, סגר באותה מדינה, תאונות, גניבה, אובדן, נזקים פיזיים אפשריים לטובין ולסחורה ואינספור תקלות אחרות הקשורות לגורם האנושי.

בכל הנוגע לגורם האנושי, יש לזכור כמה בירוקרטיה ותהליכים ממשלתיים מעורבים בכל מעבר של סחורה או של אנשים בין גבולות. כל הגורמים בתהליך מגלים חשדנות גבוהה ויש לדעת כיצד להתגבר על כל מה שעשוי לקרות על ידי כך שנקדים תרופה למכה.

ביטוח בינלאומי

ביטוח ניתן לרכוש ממספר גורמים שונים, החל מחברות ביטוח שונות וכלה בחברות שילוח בינלאומי. יש לשים לב לפוליסה המוצעת ולוודא שהיא משתלמת ומתאימה לצרכים שלכם, כדי שבשעת השין לא תעמדו בפני מצב ביש. יש הבדלים משמעותיים בין מחיר הפוליסה, גובה ההשתתפות ובדבר מה בדיוק היא כוללת – מה מבוטח בפועל. קיימת חובה לקבל מענה פרטני למצבכם, כי כל שילוח הוא שונה מאוד מקודמו. יש הבדל בין אופן השילוח, אמצעי התחבורה, משקל הסחורה, סוג התכולה וסוג הביטוח.

בנוסף יש אפשרות לקבל ביטוח פתוח וחופשי מבחינת זמן או ביטוח זמני וחד פעמי שתקף לשילוח מסוים בלבד. יש לזכור שלכל סחורה יש מגבלות ותנאים משלה – אולי היא כוללת חומרים מסוכנים, אולי היא שבירה במיוחד או עדינה באופן אחר. לפעמים מדובר בציוד אישי ולפעמים בסחורה מסחרית. לכן חשוב לקבל שירות אישי והתאמה פרטנית במיוחד של הביטוח וסוגו ועד לרזולוציות הגבוהות ביותר. כמו כן חשוב לדאוג גם לביטוח נסיעות לחו"ל. אחד הביטוחים הטובים ביותר לרכוש כיום הינו ביטוח פספורטקארד המכסה ביטוח אובדן וכמו כן גם הוצאות רפואיות נלוות במקרים קיצוניים.

סחר ושילוח בינלאומי

"חברת חיה בר – סחר ושילוח בינלאומי" עוסקת בכל הקשור ליבוא, יצוא, שילוח בינלאומי של סחורות ועמילות המכס כבר כ-40 שנה. אנחנו מאגדים בתוכנו את כל השירותים הדרושים לשילוח בינלאומי, לרבות ביטוח הסחורה. אנחנו מספקים יעוץ ושירות מקצועי, אישי ואמין. תקבלו את כל המידע הדרוש לקבלת החלטה בדבר דרך ואופן השילוח. אנחנו מפעילים שירותי סיווג, הערכת טובין, שירותי אריזה ואחסנה וכאמור – ביטוח למטענים על פי הצרכים שלכם. עבודה איתנו תבטיח שהסחורה שלכם תגיע ליעדה באופן המשתלם, החכם, הבטוח והאמין ביותר, כך שתוכלו לישון טוב בלילה עד שזה יקרה.

 

 

מאמרים
04-6274515

לקבלת הצעת מחיר:

שם מלא
טלפון
דוא"ל