ביטוחי ‏הובלה ‏וכבודה

ההובלה היא בדרך כלל הפרק האחרון והמשמעותי ביותר בכל מה שקשור למעבר דירה. לא תמיד אנחנו זוכרים להתייחס אל נושא ההובלה כפי שראוי להתייחס אליו ולעיתים אנחנו 'אוכלים' אותה בגדול.

הנושא של ביטוח ‏הובלה עשוי למנוע ממכם הרבה עוגמת נפש וממש לא כדאי להקל ראש בדבר.

ההובלה לא תמיד צולחת את דרכה בשלום. יותר מידי מקרים כבר אירעו אשר הותירו את הלקוחות עם נזקים חמורים. לעיתים היו אלו נזקים בעקבות תאונה שאירעה עם המשאית ובמקרים אחרים היו אלו גניבות של ציוד יקר ערך. האפשרות של ביטוח ‏הובלה, עשוי לפתור את הבעיה ולהבטיח כי כל התכולה תגיע אל היעד בשלום.

‏ ביטוח כבודה

כאשר מדובר בנושא של שילוח ‏בינלאומי, או אפילו כשאתם טסים בעצמכם לחו"ל, תמיד חשוב לבטח את הכבודה. הכבודה היא למעשה התכולה האישית שאתם נושאים אתכם כמטען. חשוב לציין כי לא תמיד יכלול הביטוח שרכשתם גם את הכיסוי על הכבודה ואם לא תבקשו את הכיסוי הזה, אתם עשויים למצוא את עצמכם ניזוקים מבלי שתהיה לכם אפילו כתובת להתלונן או לקבל איזה שהם פיצויים.

חשוב לדעת כי לא כל ביטוח יכסה את כל התכולה ולעיתים דווקא הפריטים שהם בעלי ערך, הם לא ייכללו ברשימה. כמו לדוגמא המחשב הנייד שלכם, המכשיר הסלולרי או המצלמה. לשם כך יהיה עליכם להרחיב את הביטוח ולשלם מעט יותר. מובן שהדבר נתון לשיקול הדעת הפרטי שלכם.

‏השוואת ‏ביטוחים

בכל מקרה, תמיד כדאי לבצע השוואת ביטוחים לפני שמשלמים על ביטוח כזה או אחר, על מנת שאכן נוכל להיות בטוחים ששילמנו את המינימום וקבלנו את המקסימום.

המחירים בהובלות המתבצעות בארץ:

 המחירים ינועו על פי רוב בסכומים של בין 1500 ₪ ועד ל3,000 ₪ כאשר מדובר בהובלת דירה סטנדרטית של שלושה חדרים ללא פירוק וללא הרכבה.

כאשר הלקוח ירצה גם את השירות של פירוק והרכבה, יטפס המחיר ל2,500 עד ל3,800.

בעבור תוספת ביטוח לא יבקשו ממנו על פי רוב תוספת היות וזהו למעשה חלק מהשירות.

ברור שהדברים משתנים בין עונות הקיץ והחורף כאשר בעונת הקיץ המחירים תמיד יהיו גבוהים יותר בכל חברות ההובלה.

מושגים בביטוח כבודה

כאשר מדובר בביטוח כבודה, שם חשוב להכיר את המושגים המקובלים בתחום כמו 'דברי ערך' 'סכום מירבי' 'פריט' 'כבודה' 'הרחבת הביטוח' ועוד.

כך לדוגמא הנושא של גבולות האחריות של הפוליסה.

במקרה של גניבה או אובדן של הפריט אשר נמצא ברשימת הכבודה אשר מכוסה בביטוח, אזי הוא יהיה מחושב על פי כמה גורמים.

יינתן פיצוי עד לסכום המירבי אשר עליו סוכם בפוליסה. כמו כן תהיה סכום השתתפות עצמית אותו יהיה על המבוטח לשלם כפי שצוין בגבולות האחריות.

שווה לברר לפני שמבטחים תכולה או כבודה כדי ליהנות ממקסימום ביטוח במינימום מחיר.

 

מאמרים
04-6274515

לקבלת הצעת מחיר:

שם מלא
טלפון
דוא"ל